Подписка ВКонтакте
Подписка Twitter
Подписка Facebook

Запорожская поэтесса завоевала публику чувственной лирикой

19 июля, воскресенье -- Jassfi
Литературное соло Ирины Сажинской


Автор: Сергей Санфиров

В начале июля в запорожском тайм-кафе "Радуга" состоялось сольное выступление молодой и очень талантливой запорожской поэтессы Ирины Сажинской. Её творчество - это утонченная, эмоциональная, душевная лирика, завораживающая своей удивительной теплотой. И хотя для девушки это было первое сольное выступление, помещение кафе оказалось почти полностью заполненным - осталось всего . А это и является одним из показателей востребованности поэта.

После выступления Ирины Сажинской, корреспондент "Будь в Курсе" узнал у юной поэтессы, как и почему она пишет стихи, чем вдохновляется и что думает о положении поэзии в сегодняшнем Запорожье.

вКурсе: Ирина, как тебе сегодняшнее мероприятие? Понравилась ли аудитория?
Сажинская: Чудовий захід і вдячні глядачі. Було атмосферно, тепло, щиро. І не тільки від мене це все залежало. Це були люди. Люди, які слухали. Щаслива, що вечір був таким насиченим на хороші події. Сподіваюсь, що всі наші наступні зустрічі будуть такими справжніми і чесними.

вКурсе: Как ты считаешь, насколько сильно запорожцы интересуются поэзией?
Сажинская: Цікавляться. Не думаю, що занадто сильно, але цікавляться. Поезія - як звільнення від рутини. Це як потрапити у казку. Бо читаючи/слухаючи можна відкрити в собі стільки граней! От тому люди завжди будуть цікавитись поезією. А багато цікавляться чи ні - справа часу, терпіння і розуміння. Успіх не звалюється на голову , не виникає раптово. До нього треба прагнути, людей треба вміти зацікавити, залюбити у себе. Для мене успіх - щасливі очі людей, які слухають мої поезії. 

вКурсе: Почему и во сколько лет начала писать стихи?
Сажинская: Взагалі поезія значить для мене дуже багато. Це щось поза розумінням, але на рівні відчуттів. Тут можна сказати, що я художник, але малюю словами. Головне для мене не розказати, а показати. Щоб через слово можна було побачити і відчути. Знаєте, Василь Симоненко казав "... хочеться писати такі вірші, щоб вони мали право називатись поезією..." От і я хочу. 
Почала писати у вісім років. Це був другий клас школи і було якесь творче завдання про весну. Намалювала картинку, де жінка тримала у руках величезний букет. А на зворотному боці - вірш. Щось про маму і квіти. Але достеменно уже не пам’ятаю того вірша. Так і почала писати, власне, з першого в житті поетичного натхнення. 

вКурсе: Чьим творчеством вдохновляешься?
Сажинская: Надихаюсь творчістю Ліни Костенко, Мирани Брацило, Миколи Лиходіда, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Юрка Іздрика, Сергія Жадана, Олександра Ірванця і багатьма іншими. Але надихає не тільки чиясь поезія, а ще й щось, що постійно відбувається навкруги. 

вКурсе: Как ты считаешь, писать хорошую поэзию - это талант или навык?
Сажинская: Писати добре? Не можу сказати, що я про це щось знаю чи розумію. Що для мене погано, для іншого - добре. І навпаки. Головне - відчувати те, що пишеш. Не займатись дурною роботою і копіювати когось, не порівнювати себе ні з ким. Головне - самобутність. А ще треба обов’язково бути чесним спершу із самим собою, тоді будеш чесним із читачем. Тоді і будуть оті залюблені очі у поезію, які і є найбільшим успіхом. 

вКурсе: Ты выбираешь о чем писать или это твоё творчество "выбирает" тебя?
Сажинская: Спочатку я обираю творчість, а потім натхнення обирає мене. Взаємообмін.

Портал «Будь в Курсе» желает Ирине Сажинской достигать всё новых высот в её творчестве и надеется, что её лирика станет ещё более известной жителям Запорожья и всей Украины!
Кстати, ознакомиться с её поэзией можно в паблике: vk.com/public_sazhasazha

Тип события: 
 
1603980338
29-10-2020 16:05:382020-10-29