Подписка ВКонтакте
Подписка Twitter
Подписка Facebook

Творчість з Півночі на Південь, від серця до серця - Сергій Могіль

23 апреля, четверг -- Jassfi
Творчість з Півночі на Південь, від серця до серця - Сергій Могіль

Автор: Вероніка Петрик

Київський музикант, поет та прозаїк – Сергій Могіль, завітавший у квітні до Запоріжжя зі своїм сольним виступом, розказав як створює пісні, про свій спільний проект «kupol», творчі плани, любов до групи «АукцЫон» та які музиканти можуть припасти своєю грою до серця.

- Розкажіть, коли Ви почали займатись творчістю. Яким був цей шлях та до чого прийшли зараз?

- Першу пісню написав у 13 років. Довго нікому її не показував. Заспівавши друзям, зрозумів, що варто переходити до написання іншої пісні. І якось закрутилось. Потім - вірші, проза та ще більше музики. Зараз маю багато творчіх думок, яким потрібен час для втілення, а його не вистачає катастрофічно. Разом з першокласними музикантами Богданом Бондаренко та Євгеном Рахманіним зібрались нещодавно в спільну музичну одиницю - "kupol". Напрацьовуємо матеріал.

- Скільки міст вже встигли об*їздити?

- Брав участь у фестивалях "Квартира fm" (Луцьк), "Бандерштат" (Луцьк), "Сьома струна" (Львів). В останньому - переміг. Були квартирники у Рівному, Чернігові, але найбільше, звісно, - у Києві.

- Як народжуються Ваші тексти та музика? Що саме надихає?

- Найчастіше – спонтанно: усе починається з кількох звуків або зі слів, які не йдуть з голови. Далі - перетворити усе це у щось цікаве, варте чиєїсь уваги. Щодо натхнення, то чіткої формули також немає. Спонтанні цікаві події, люди, місця.

- Чи є в Вас наставники або куміри, з котрих хотілось би брати приклад?

- Робити собі кумирів, на мою думку, порожня справа. Є музиканти, творчість яких у мене викликає величезне захоплення та повагу. Коли їх слухаєш, то відчуваєш. Якщо вам доводиться мати з творчістю, за якою немає емоцій, а лише перфоменс, шоу, чи невміння, то слухати таке не раджу. Ваші емоції - то найкращій лакмусовий папірець на щирість та справжність. Проанонсував би "Аукцыон". Мені вони чомусь бзизькі.

- У Запоріжжі Ви вперше. Чи встигли подивитись місто? Яке враження від нього?

- Бував проїздом кілька разів. І дати оцінку через скло машини чи поїзда не буде правильним. Тому доведеться приїхати ще раз і вивчити місто краще: мені зустрічались лише привітні люди, що особливо приємо!

- Чи є хтось, кому показуєте готові пісні у першу чергу? Наприклад, друзям або батькам? Чи Ваш перший слухач - це, власне, сама публіка?

- Буває по-різному. Але справжню оцінку дає лише публіка. Перед виконанням нової пісні завжди страшенно нервуюсь.

- Які Ваші творчі плани? Є кінечна мета або творча тесія саме несе до потрібних берегів?

- На меті - займатися творчістю і робити це максимально якісно та цікаво. Звісно ж, як і будь-якому виконавцю, хочеться більше виступів, фестивалів. Творчість ніколи не має кінечного берегу. Це океан, в якому єдиним орієнтиром є горизонт. І єдиний твій вихід - пливти до нього.

Тип события: 
 
1603977755
29-10-2020 15:22:352020-10-29